Toggle Width

EndFRM
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 20 Oy - Ortalama: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3D Şekil Vermek
Mistap Çevrimdışı GameEditor
*
Emektar Üye
Üye No: 20
Konu Sayısı:
Yorum Sayısı: 841
578
Yorum: #1
3D Şekil Vermek
1.adım. ilk önce layer bölümünden, 2 tane layer oluşturuyoruz. şimdi layer 1in üstüne sağ tıklayıp delete deyip siliyoruz.
[Resim: 1adm5dv.jpg]
2.adım tools bölümünden eliptical olanı seçiyoruz.
[Resim: yuvarlaseme2adm4ma.jpg]
3.adım. sayfanın herhangi bir yerinde, mausun sol tuşuna basılı tutup, istediğimiz yöne süpürüp sol tuşu bırakıyoruz.Bi yuvarlak elde ettik.

4.adım. şimdi istediğimiz renkleri bu bölümden seçiyoruz, diyelimki ön renge kırmızı arka rengede yeşil seçtik.

[Resim: renkseiyozburdada4adm8jd.jpg]


5.adım. " alt" tuşu ile birlikte aynı anda "backspace"(silme tuşu) tuşuna basıyoruz, 3.adımda elde ettiğimiz yuvarlağın içi 4.adımda seçtiğimiz renk ile doldu.

[Resim: iidoldubakam5adm1qb.jpg]

6.adım. layer menüsünden "layer 2" üzerine farenin sol tuşu ile bir kez tıklıyoruz, ardından klavyede "V" tuşuna basıyoruz.Sonra yine "alt" tuşu ile birlikte "alt ok"(fifada adamı aşşa doğru koşturan, nfs de fren yapmamızı sağlayan tuş tuşuna basıyoruz.bu işlem, bizim layer 2 de olan yuvarlağımızı bi üste, "layer 2 copy" olarak bir kez daha kopyaladı. şimdi dolayısıyla "layer 2 copy" seçili, biz ordan tekrar "layer2" yi seçiyoruz. Layer 2 yi seçtikten sonra klavyedeki "Ctrl" tuşuna basılı tutarak farenin sol tuşu ile "Layer 2" nin üzerine bir kez daha tıklıyoruz, bu işlem bize çalışmamızda layer 2 de olan bölgeyi seçmemizi sağlayacak.

[Resim: seerkendikkat7adm1la.jpg]


8.adım. layer 2 ye ctrl+sol tuş ile tıkladıktan sonra, yine "ctrl" ile aynı anda "backspace" tuşuna basıyoruz, bu işlem bizim layer 2 deki yuvarlağımızı yeşile boyamamızı sağladı, şimdi "ctrl" ile aynı anda "D" tuşuna basıyoruz, yav ne zor şeymiş bunu anlatmak arkadaş anlamadım gitti."V" tuşuna basıyoruz,


[Resim: kopyalayncabyleolcakdostlar97r.jpg]

10.adım. şimdi layer bölümünde 37 tane layer olması lazım, bizim kopyaladığımız 35 layer, onların altında bi backgropund ve üstündeyse "layer 2 copy". Yapmanız gerekense,shifte basılı tutarak layer bölümünde "layer copy 2" nin altındaki "layer copy 35" e basıp, ardından hala shifte basılı eliniz ama, layer menüsünü aşşağı doğru indirip "layer 2" ye basmak.ardından layer 2ye sağ tıklayıp "merge layers diyeceksiniz.bu yeşil yuvarlaklı olan tüm layerlarınızı birleştirecektir.

[Resim: layerbirletiriyozbeyav10adm0ia.jpg]

11.adım. şimdi toplam 3 layerimiz var, "layer 2 copy 35" adlı layerimizin üstüne ctrl tuşuna basılıyken farenin sol tuşu ile basıyoruzo layerda ne varsa seçiliyo böylece.

[Resim: dodgeyiseiyoz11adm9yr.jpg]

12.adım, dodge yi seçtikten sonra herhangi bir yerde sağ tuşa basıp "master diameter" sekmesiyle dodgemizin boyutunu ayarlayabiliriz.Boyutu ayarladıktan sonra, şeklimiz bi yuvarlak olduğu için mantıksal olarak bi tarafından ışık geleceği için bi tarafı aydınlık bi tarafı karanlık olacaktır, "dodge" ise bi rengi açmaya yarar, yani ışık alacak tarafı dodge yardımıyla boyuyoruz.
13.adım şimdi dodgeyi aldığımız yerden "burn" tool unu alıyoruz, o da bi rengi karartmaya yarar, bu seferde ışıklı değilde diğer tarafı burn ile boyuyoruz.
14.adım. son olarak layer 2 copy ile "layer 2 copy 37" layerini birleştiriyoruz, shifte basılı tutarak bi birine bi birine basıyoruz, sonra herhangi birinin yazılı kısmında sağ tuşa basıp merge layers diyorz.
15.adım. son olarak daha yumuşak görünsün diye şeklimize üstteki sekmelerden filterin içinde olan blur başlığının altındagi gaussian blur seçeneğine tıklayarak blur verebiliriz.

[Resim: sonnnhaliii15jo.jpg]

SONUÇ
[Resim: 2ncialmamplasticversiyon8kc.jpg]

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
04-02-2012 18:25
Bul Alıntı
Mucit Çevrimdışı Bilim, Teknoloji ve PC
*
Emekli Üye
Coder
Senarist
Üye No: 11
Konu Sayısı:
Yorum Sayısı: 2,253
410
Yorum: #2
RE: 3D Şekil Vermek
güzelmiş

Think different. Steve JOBS

İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar. Pablo PİCASSO

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Kendi Çalışmalarım:
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

William Shakespeare in Kral Lear adlı kitabı olan bana ulaşsın!
Ben Türk55 im.
05-02-2012 14:51
Bul Alıntı


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi